Bel Soğukluğu ( CİNSEL YOLLA BULAŞAN HASTALIK )

By Viagra Satın Al | 12/15/2018 12:00:00 AM | Cinsel Hastalık |
bel-sogukluğu

Cinsel yolla bulaşan yaygın hastalıklardan bir tanesi de bel soğukluğu hastalığıdır.

Bel soğukluğu kişiden kişiye farklı belirtiler vererek ortaya çıkmaktadır. Bel soğukluğuna tıp diline gonore yani Neisserria  Gonorrhoeae ismi verilmektedir.

Bu hastalık kadın ve erkekler de görülebilir. Erkekten kadına ve ya kadından erkeğe kolayca bulaşabilen bir hastalıktır. Özellikle de erkekten kadına daha hızlı süreçte geçmektedir. Bayanlarda ki vajinanın, penise oranla daha geniş çaplı durması bunun erkekten bayana geçmesini hızlandırmaktadır. Erkekler de sık sık idrar kanallarının iltihaplanması ve kadınlar da ise rahmin ağız bölgesinde iltihaplanmaya yol açmaktadır.

Genel olarak genç çiftler de görülür. Cinsel ilişki sırasında anal, vajinal ve ya oral yolla bulaşabilir.

Erkekler de cinsel ilişkiden yaklaşık olarak bir hafta sonra belirti vermeye başlar ancak bayanlar da bu durum biraz daha ağır seyredebilir bu durum da 1 hafta ile 3 hafta arasında belirtiler gözlemlenmeye başlar.

 

Ama korku ve endişeye gerek kalmaksızın bu hastalığın tedavisi kısa sürede yapılmaktadır. Erkek ve kadın bu hastalıktan kısa sürede kurtulabilmek için antibiyotik haplar ve iğneler gibi ilaçlar kullanmalıdır.

Ancak bu hastalığı taşıyan biriyle tekrar ilişkiye girerseniz tekrardan bu hastalığa yakalanma riskiniz yüksektir. Bunun sonrasında yine tedavi görebilirsiniz elbette.

Bu hastalıklara mahal vermeksizin cinsel ilişki sırasında prezervatif kullanımının önemi oldukça büyüktür ve sizi bu tür hastalıklardan koruyacaktır.

Etiketler